Poznaj okolicę

Rabka-Zdrój — doskonałe miejsce do zamieszkania. Połącz górską ciszę i miejskie wygody.

Tutaj nigdzie nie ma daleko! Do najbliższej przychodni – 7 minut autem, kościoła – 6 minut na piechotę, a do kina – 6 minut autem.

A jeśli zamarzy nam się wyjazd na weekend? Niedaleko znajdują się baseny termalne w Białce, Chochołowie oraz Szaflarach. Tutaj wszystko jest w zasięgu Twojej ręki!

Autor: Piotr Kuczaj

Atrakcje w pobliżu

 • Rabkoland

  Rabkoland

  Rabkoland to magiczne miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych, z wieloma karuzelami i kolejkami jako głównymi atrakcjami. Park oferuje także 256 figur ruchomych, w tym interaktywne zabawy i inscenizacje. Dla edukacyjnego doświadczenia dostępne są muzea, w tym Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Polskich Rekordów. Dodatkowo, park regularnie organizuje nietypowe wydarzenia, takie jak Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy i Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia.
 • Park Zdrojowy

  Park Zdrojowy

  Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju to przepiękne miejsce o powierzchni 30 ha, podzielone na dwie części: zachodnią (strefa słońca) z ogrodami tematycznymi i atrakcjami rekreacyjnymi oraz wschodnią (strefa cienia) z alejkami wśród wysokich drzew i krzewów. Park oferuje liczne atrakcje, takie jak tężnia solankowa, place zabaw, korty tenisowe, siłownia na wolnym powietrzu, boiska sportowe, trialpark, skatepark i altanę "Pod Grzybkiem". To idealne miejsce do relaksu i rekreacji w otoczeniu zieleni i kwiatów.
 • Fontanna ze Słonikami

  Fontanna ze Słonikami

  Fontanna ze słoniami w Rabce-Zdroju to urocza atrakcja, składająca się z barwnej mozaiki przedstawiającej herb miasta i siedmiu figur słoni z brązu, z trąbami uniesionymi do góry symbolizującymi szczęście. To ulubiona atrakcja dzieci i turystów, która dodatkowo oferuje widowiska "woda-światło-dźwięk" dzięki synchronizowanym zmianom strumienia wody, kolorowym światłom i ścieżce dźwiękowej. Fontanna stanowi piękne miejsce do odpoczynku i podziwiania sztuki w otoczeniu Rabczańskiego deptaku.
 • Pomnik Św. Mikołaja

  Pomnik Św. Mikołaja

  Pomnik Św. Mikołaja w Rabce-Zdroju jest hołdem dla tego świętego, który jest szczególnie kochany przez dzieci. Pomnik znajduje się na placu przed dworcem kolejowym i przedstawia Św. Mikołaja w stroju biskupim, stojącego na kuli ziemskiej, na której zaznaczono miasta: Rabka-Zdrój, Mira (miejsce jego biskupstwa) i Rovaniemi (miejsce, gdzie Św. Mikołaj jest obecnie czczony). Pomnikowi towarzyszą postacie dzieci, które symbolizują wartości takie jak hojność, pokój, ekologia i sprzątanie świata. To ważna ikona miasta, które troszczy się o zdrowie i dobro dzieci.
 • Bulwary nad Poniczanką

  Bulwary nad Poniczanką

  Bulwary nad rzeką Poniczanką to magiczne miejsce, gdzie natura spotyka się z harmonią miejskiego krajobrazu. Spacerując po tych urokliwych bulwarach, znajdziesz się w otoczeniu bujnej zieleni, która otacza spokojnie płynącą Poniczankę. Dzięki pięknie urządzonym alejkom i ławkom, możesz usiąść i zanurzyć się w biegnącym nurcie rzeki, ciesząc się jednocześnie malowniczymi widokami okolicznych wzgórz. To idealne miejsce na odpoczynek i kontemplację, gdzie przyroda i spokój tworzą niezapomnianą atmosferę.
 • Muzeum Orkana

  Muzeum Orkana

  Muzeum Orkana w Rabce to fascynujące miejsce, gdzie można poznać życie i twórczość jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, Józefa hrabiego Orkana. Muzeum mieści się w urokliwym dworku, który był niegdyś domem rodzinnym pisarza. W jego wnętrzach można podziwiać liczne eksponaty związane z życiem i działalnością Orkana, w tym rękopisy jego utworów, obrazy, meble i wiele innych cennych przedmiotów. To doskonała okazja do zgłębienia historii literatury i kultury polskiej.